Jdi na obsah Jdi na menu
 


Charakteristiku australských ovčáků najdete na mnoha internetových stránkách.V celku jde s touto charakteristikou souhlasit. Chtěla bych jen upozornit na dva jevy, které nás u našich hochů překvapily, protože chovatelé se nám dušovali, že toto plemeno rozhodně ne.....

1. nedrží se v domě, mají rádi volnost pohybu na zahradě
Takže pozor! Gucci zhruba po půl roce začal akceptovat naše rozhodnutí, že se spí venku a když nejsme doma, bude hlídat na zahradě. Bisky se s tímto odmítá smířit a na zahradu ho musíme vystrkat buď "hrubým násilím" nebo nalákáním na pamlsek.

2. nehrabe
Je to pes jako každý jiný a naše zahrada po jejich zásahu vypadá jako zákopová oblast.Chovatelé by mohli tvrdit, že máme vyjímky potvrzující pravidlo, ale je lepší být i na tuto možnost upozorněn.

Doufám, že všichni čtenáři těchto stránek pochopili, že jde o nadsázku - i když pravdivou. Naše " kluky" zbožňujeme i přes tyto maličkosti, které bereme s humorem sobě vlastním. Pokud se rozhodujete jestli si máte australáčka pořídit, pak radím - rozhodně ANO!

Obrazek

                                " Vyhrabal jsem základy na zídku. Odpočívám "
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

miláčci

(Jana Šimková, 20. 8. 2011 10:57)

Jo, jo, pořiďte si tyto drobečky, ale rozhodně nepořizujte nízký konferenční stolek :-)) Všechny dobrůtky na něm odložené jsou jedním mávnutím ocasu na zemi - k velké radosti pejsků, a kávičky v klíně návštěv :-)) už se zase těším na nějakou oslavu Katko !!